wtorek, 25 czerwca 2013

Strach.

Cześć.
Dawno nie pisałam notki o uczuciach, problemach. Do tej notki zachęciła mnie jedna z piosenek którą usłyszałam dzięki mojej kochanej koleżance ;*. 
A mianowicie: 

Niestety nie umiem teraz opisać tego co chciałabym Wam przekazać. Dziś bardzo dużo ludzi walczy z przemocą, często z przemocą domową. Nienawidzę osób które dręczą, czuję do nich straszną niechęć, odrazę, nienawiść. Nie wiedzą jak krzywdzą..... Postarajcie się na chwilę zostać ofiarą, ofiarą przemocy. Ja teraz to robię , tylko dodatkowo pomyśl sobie ,że my nigdy nie wyobrazimy sobie nawet ułamka tego co oni czują. Często przyczyną problemów jest alkohol.
Jeśli jesteś jedną z ofiar nie możesz tego tak zostawić. Wiem powiecie teraz tak " Ty nie wiesz co my czujemy, to nie takie proste" i będziecie mieli rację. Wiem ,że rzeczywistość jest okrutna. Ludzie chwalą się ,że pomagają. Lecz spójrzmy prawdzie w oczy, kiedy naprawdę potrzebujesz pomocy- nie masz jej. Jesteś zdana tylko na siebie, nikt nie chce Ci pomóc . Boi się konsekwencji. Chciałabym także zaapelować. Pomóż! Skąd wiesz? Może kiedyś (oby nie ale) ty staniesz się ofiarą przemocy. Będziesz jedną z nich.
Statystyki są przerażające, w 2012 roku odnotowano ,że w Polsce na 38 501 000 (2011 rok) populacji aż 76 993  to ofiary przemocy .
W tym 50 241 to kobiety, a 19 172 to małoletni - tacy jak my! Zdajmy sobie sprawę z tego jaki ten problem jest wielki! Czy chciałbyś być bity, poniżany? Często codziennie??? Ja myślę ,że nie ! Oni też nie chcą. Pomóżmy! Zauważyłaś w szkole kogoś cichego , podejrzewasz,że jest ofiarą? Porozmawiaj z nim, oni bardzo potrzebują ciepłego słowa- BARDZO! Ta osoba może się spłoszyć, zawstydzić więc lepszą opcją jest napisanie do niej maila, listu w których zaoferujesz pomoc i wsparcie. ZAALARMUJ INNYCH! Pomagaj jak możesz! Dowiedz się może w twojej okolicy są prowadzone jakieś wolontariaty lub poszukiwane są osoby do tzw. niebieskich linii, a może jest organizowany marsz przeciwko przemocy? Pomóż- zgłoś się, te osoby będą Ci bardzo bardzo wdzięczne. Żaden z nas nie chciałby tego doświadczyć tobie się udało- inni nie mieli takiego szczęścia. Porozmawiaj z koleżankami, znajomymi, rodzicami, rodzeństwem, rodziną - zachęć ich do pomocy. Pamiętaj dla nich do bardzo wiele- dzięki tobie mogą się wyrwać z piekła. Oni Cię nie poproszą o pomoc, za bardzo się boją, być może są zastraszani. 
Jesteś świadkiem przemocy? Wejdź tu [LINK] i dowiedz się jak możesz pomóc.

Jesteś zastraszany,obrażany, bity?

Porozmawiaj z zaufaną osobą lub... zadzwoń pod jeden z tych numerów:
Połączenie jest bezpłatne i anonimowe, a osoby które są po drugiej stronie wysłuchają Cię i pomogą w trudnej sytuacji. 

Numery SOS 

Młodzieżowy telefon zaufania: 988

Telefon zaufania dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" : 800 120 002

Telefon zaufania "Zatrzymaj Przemoc" 800 120 148


A może u Ciebie w szkole jest skrzynka do której możesz wrzucić list z pomocą? Takie listy trafiają do pedagoga szkolnego. 

Pamiętaj! Ty nie masz się czego wstydzić to sprawca powinien się wstydzić!

Jeżeli chciałabyś lub chciałbyś ze mną porozmawiać napisz: madzia347@gmail.com Obiecuję,że wysłucham Cię i spróbuję Ci pomóc! 

Trzymajcie się!
Lenka

5 komentarzy:

 1. nie nie.. ja niestety nie brałam udziału w mam talent.. a to nie było na "kto wygra", tylko tak o.. wszyscy się po prostu prezentowali^^
  pozdrawiam ;*

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo wzruszający post. Naprawdę świetny!

  poprostubloghani.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Lenko, nie pisz takich poważnych postów.. :) Chociaż i tak na pewno to mi się przyda.

  http://maddie-blog013.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Naprawdę poważny,ciekawy post.U mnie w klasie jest jeden taki chłopiec cichy i wgl. w większości słyszy się że ojciec go bije(plotki) no smutne :C

  OdpowiedzUsuń
 5. Poważny i wzruszający post :)
  Zapraszam :D

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :) KAŻDY mnie motywuje i skaczę ze szczęścia gdy go widzę :) Możesz być pewna ,że przeczytam twój komentarz :) Wchodzę na wasze blogi proszę jednak o choćby króciutką opinię na temat notki :)
Pozdrawiam <3